Tomasz Hanć
Doktor habilitowany nauk biologicznych, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, profesor UAM. Ukończył zaawansowane szkolenia z zakresu podejść tzw. III fali CBT: terapii akceptacji i zaangażowania (ACT i FACT), terapii schematów (ST) oraz terapii odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych (EMDR). Współpracuje z wiodącymi ośrodkami w obszarze zdrowia psychicznego, prowadząc specjalistyczne szkolenia i treningi dla psychologów, lekarzy i psychoterapeutów. Ustawicznie poszerza swoje kompetencje uczestnicząc w konferencjach oraz treningach psychoterapeutycznych, prowadzonych przez międzynarodowych ekspertów.
Pomaga osobom dorosłym, dzieciom i nastolatkom z różnymi trudnościami, jednak szczególne miejsce w jego sercu mają zawsze klienci z ADHD. W pracy terapeutycznej stosuje metody o udowodnionej naukowo skuteczności.
Pracuje naukowo w Instytucie Biologii i Ewolucji Człowieka, Wydział Biologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest autorem wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych, książek, rozdziałów oraz wykładów i wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych, poświęconych głównie ADHD, problematyce stresu i traumy oraz psychoterapii. Jest zaangażowanym popularyzatorem nauki oraz psychoterapii opartej na dowodach naukowych. Ceniony dydaktyk, szkoleniowiec, członek komitetów naukowych i organizacyjnych konferencji naukowych oraz edukacyjnych związanych ze zdrowiem psychicznym. Członek polskich towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. prof. Zdzisława Bizonia, Polskiego Towarzystwa Antropologicznego oraz towarzystw międzynarodowych: International Association for the Study of Human Growth and Clinical Auxology, International Union of Anthropological and Ethnological Sciences.